Strona główna
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026
Za nami kolejny rok pełen nauki, wyzwań, sukcesów i niezapomnianych chwil. Uroczyste zakończenie roku szkolnego było okazją do podsumowania wspólnie spędzonych miesięcy, podziękowania za wysiłek włożony w codzienną pracę oraz nagrodzenia uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, sporcie i konkursach.
ZIELONA SZKOŁA
W dniach 15-19 czerwca 2026 r. uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami wybrali się na zieloną szkołę w Góry Stołowe. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku. Drugi dzień górskiej wyprawy rozpoczęliśmy od wejścia na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych 919 m n.p.m. W trakcie wspinaczki zobaczyliśmy kolejne skały o nietypowych kształtach, m.in. „Kwokę’, „Małpoluda”, „Wielbłąda” i wiele innych. Wędrówka nie była łatwa, ale wszyscy uczestnicy górskiej eskapady dotarli na szczyt, aby podziwiać niezwykłe krajobrazy i zakupić u górali wyśmienite sery. Tego dnia udaliśmy się również na spacer po miasteczku uzdrowiskowym Kudowa Zdrój, następnie zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek.
WYCIECZKA DO KRAKOWA KLAS I-III
W dniu 09.06.2026r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.
Celem wycieczki było zapoznanie z historią, legendami oraz wybranymi zabytkami Krakowa, kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego, a także integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskich.
"NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ"
Konkurs plastyczny „Nie pal przy mnie, proszę” – rozstrzygnięty!
Uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce antynikotynowej, realizowanym w ramach programu profilaktycznego „Nie pal przy mnie, proszę”.
Celem wydarzenia było promowanie zdrowego stylu życia oraz zwiększenie świadomości dzieci na temat szkodliwości palenia tytoniu i biernego narażenia na dym papierosowy. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 08.06.2026r.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Regionalny Program Zdrowotny Województwa Świętokrzyskiego „Wczesne wykrywanie oraz rehabilitacja zaburzeń słuchu i mowy wśród uczniów pierwszych klas szkół podstawowych”
Logopeda
Bajeczki logopedyczne - ćwiczenia artykulacyjne
Codzienna gimnastyka buzi i języka cz.1
Codzienna gimnastyka buzi i języka cz.2
Dlaczego dziecko oddycha przez usta
Jak kształtuje się mowa dziecka cz.1
Jak kształtuje się mowa dziecka cz.2
Jak wspierać dziecko z niepłynnością mowy
Smartfon i jego wpływ na dziecko
Wskazówki logopedyczne dla rodziców sześciolatka