Dnia 27.04.2026r.odbyła się uroczystość nadania imienia generała dywizji Franciszka Kamińskiego dworcowi kolejowemu w Kielcach. W uroczystości tej miał zaszczyt uczestniczyć Poczet Sztandarowy z naszej szkoły wraz z opiekunem Renatą Stankiewicz i dyrektorem szkoły Jolantą Anielską oraz przedstawicielami władz samorządowych naszej gminy w osobach Wójta Gminy Bejsce Edwarda Krupy oraz Przewodniczącego Rady Gminy Bejsce Stanisława Marca. Uroczystość miała oficjalny, państwowy charakter i zgromadziła przedstawicieli rządu, samorządu oraz środowisk kombatanckich, a także rodzinę dowódcy Batalionów Chłopskich. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz centralnych i regionalnych, parlamentarzyści, reprezentanci Polskich Kolei Państwowych, wojska oraz organizacji kombatanckich. Obecna była także córka generała, Zofia Kamińska, która od lat angażuje się w upamiętnianie dorobku swojego ojca, przekazując archiwalia i uczestnicząc w uroczystościach historycznych.
Jednym z głównych punktów ceremonii było odsłonięcie oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej patrona dworca. Wicepremier i Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie postaci generała oraz kontekstu historycznego, w jakim działał. Udział Pocztu Sztandarowego naszej szkoły w uroczystości nadania imienia dworcowi kolejowemu w Kielcach miał przede wszystkim znaczenie symboliczne, wychowawcze i reprezentacyjne, ale również upamiętniające postać patrona naszej szkoły gen. Franciszka Kamińskiego.
W imieniu społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bejscach, pragniemy serdecznie podziękować Panu Wójtowi Gminy Bejsce za zorganizowanie wyjazdu Pocztu Sztandarowego do Kielc, ponieważ dzięki Pana zaangażowaniu oraz wsparciu możliwy był nasz udział w tym ważnym i podniosłym wydarzeniu, które miało istotne znaczenie dla naszej szkoły.