Aktualności

          • DWORZEC KOLEJOWY W KIELCACH - MA IMIĘ NASZEGO PATRONA

          • Dnia 27.04.2026r.odbyła się uroczystość nadania imienia generała dywizji Franciszka Kamińskiego dworcowi kolejowemu w Kielcach. W uroczystości tej miał zaszczyt uczestniczyć Poczet Sztandarowy z naszej szkoły wraz z opiekunem Renatą Stankiewicz i dyrektorem szkoły Jolantą Anielską oraz przedstawicielami władz samorządowych naszej gminy w osobach Wójta Gminy Bejsce Edwarda Krupy oraz Przewodniczącego Rady Gminy Bejsce Stanisława Marca. Uroczystość miała oficjalny, państwowy charakter i zgromadziła przedstawicieli rządu, samorządu oraz środowisk kombatanckich, a także rodzinę dowódcy Batalionów Chłopskich. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz centralnych i regionalnych, parlamentarzyści, reprezentanci Polskich Kolei Państwowych, wojska oraz organizacji kombatanckich. Obecna była także córka generała, Zofia Kamińska, która od lat angażuje się w upamiętnianie dorobku swojego ojca, przekazując archiwalia i uczestnicząc w uroczystościach historycznych.

            Jednym z głównych punktów ceremonii było odsłonięcie oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej patrona dworca. Wicepremier i Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie postaci generała oraz kontekstu historycznego, w jakim działał. Udział Pocztu Sztandarowego naszej szkoły w uroczystości nadania imienia dworcowi kolejowemu w Kielcach miał przede wszystkim znaczenie symboliczne, wychowawcze i reprezentacyjne, ale również upamiętniające postać patrona naszej szkoły gen. Franciszka Kamińskiego.

            W imieniu społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bejscach, pragniemy serdecznie podziękować Panu Wójtowi Gminy Bejsce za zorganizowanie wyjazdu Pocztu Sztandarowego do Kielc, ponieważ dzięki Pana zaangażowaniu oraz wsparciu możliwy był nasz udział w tym ważnym i podniosłym wydarzeniu, które miało istotne znaczenie dla naszej szkoły.

          • NOCOWANIE W SZKOLE

          • Z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja Harcerze z 43 Buskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. gen. Franciszka Kamińskiego spotkali się w szkole, aby wspólnie przygotować biało-czerwone kotyliony, które później trafią do społeczności szkolnej. Po zakończeniu części plastycznej odbyły się gry i zabawy integracyjne w sali gimnastycznej, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Noc spędzona razem w szkole była pełna śmiechu, integracji i harcerskiego ducha.

          • CZYSTE BEJSCE

          • W Dniu Ziemi 22 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji Sprzątania Świata. Sprzątanie Świata to nie tylko zbiórka odpadów, ale przede wszystkim edukacja i zmiana nawyków.

          • DZIEŃ ZIEMI

          • 22 kwietnia to największe ekologiczne święto świata. Już od wielu lat tradycją naszej szkoły jest sadzenie drzewa. W tym roku posadziliśmy jodłę.

          • DRUGOKLASIŚCI W KOSMOSIE

          • Ostatnio na zajęciach dowiedzieliśmy się, że w Układzie Słonecznym krąży wokół słońca osiem planet (razem z Ziemią). Nasze zainteresowanie kosmosem było tak wielkie, że postanowiliśmy zobaczyć to wszystko na własne oczy. I udało się!

          • KATYŃ 1940 - PAMIĘTAMY

          • 15. kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona pamięci ofiar zbrodni katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej.

            ,,Zapalmy znicze, my młodzi XXI  wieku, zapatrzeni w ekrany komputerów, smartfonów, śpieszący ku kolorowym mirażom dobrego bytu. Marzenia nasze krążą wokół wielkich domów, szybkich samochodów, bogatych ludzi skrytych za maskami modnych złudzeń. Stańmy w tym biegu! Zatrzymajmy się na chwilę! Tam, na nieludzkiej ziemi, kiedyś zabito: wiarę, nadzieję i miłość.

             Jednym strzałem w tył głowy... 

          • "WSZYSTKO, CO ROBIMY Z MIŁOŚCIĄ ..."

          • „Wszystko, co robimy z miłością, zostaje w sercach na zawsze”

            Chcielibyśmy serdeczne podziękować Sołectwu z Bejsc, Kołom Gospodyń Wiejskich z Morawianek, Uściszowic, Czyżowic, Królewic, Piotrkowic za aktywne włączenie się w akcję charytatywną. Dziękujemy również Pani Małgorzacie Pobiega, która corocznie wspomaga naszą zbiórkę. Państwa zaangażowanie, otwartość na potrzeby innych oraz chęć niesienia pomocy są niezwykle cenne i godne podziwu. Serdeczne podziękowania składamy Urzędowi Gminy w Bejscach za udostępnienie namiotu i ławek oraz Panom z Bejsc, którzy pomogli nam w rozłożeniu i sprzątnięciu stoiska.

            Dzięki wspólnemu wysiłkowi i okazanej życzliwości udało się osiągnąć cel, który przyniesie realne wsparcie potrzebującym. Państwa postawa jest pięknym przykładem solidarności i współpracy na rzecz lokalnej społeczności.

          • KONKURS ,,BEZPIECZEŃSTWA I TECHNIKI SAMOCHODOWEJ”

          • 27.03.2026r. dwoje uczniów klasy VIII z naszej szkoły brało udział w konkursie ,,BEZPIECZEŃSTWA I TECHNIKI SAMOCHODOWEJ” organizowanym w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. Konkurs przebiegał w dwóch etapach.    

            - W I etapie teoretycznym – uczniowie odpowiadali na 6 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz z rozpoznawania części samochodu i marek samochodów.

            - W II etapie praktycznym – uczniowie wykonali 3 zadania z zakresu obsługi codziennej samochodu.

            Nasi uczniowie poradzili sobie dobrze z wszystkimi zadaniami konkursowymi, wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, wiedzą ogólno - techniczną oraz umiejętnościami manualnymi.