Aktualności

          • BEZPIECZEŃSTWO w RUCHU DROGOWYM

          • Powiatowe eliminacje turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

            15 maja 2026 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej odbył się finał powiatowy turnieju BRD. Wzięło w nim udział 8 szkół z terenu powiatu kazimierskiego. Rywalizowano w dwóch kategoriach. Grupa 1. rocznik 2014 i młodsi tu naszą szkołę reprezentowali: Kamil Grzesik, Miłosz Jagielnik, Zuzanna Kłos i Zuzanna Piłat oraz gr. 2. - starsza: Jan Marzec, Maja Idzik i Nikola Sibielska. Opiekunem drużyn była p. Bernadeta Zajchowska. Uczestnicy najpierw rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, a następnie pokonywali sprawnościowy tor przeszkód. W wyniku rozegranych konkurencji III miejsce zdobyła reprezentacja gr. młodszej naszej szkoły , na miejscu VI sklasyfikowana grupa starsza. Emocji nie zabrakło w klasyfikacji indywidualnej, gdzie główną nagrodą za wygranie turnieju był rower. W grupie 1 zwyciężył Kamil Grzesik uczeń naszej szkoły, który otrzymał rower od przedstawicieli sponsora firmy Global System sp. z o.o. s.k. Każdy uczestnik otrzymał sportowe gadżety i akcesoria rowerowe, które wręczali zastępca burmistrza pan Łukasz Maderak oraz pan Burmistrz Sławomir Kowalczyk. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wójta gminy Bejsce pana Edwarda Krupy za ufundowane dla naszej reprezentacji gadżety i akcesoria rowerowe. DZIĘKUJEMY!!!

            Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 11 - 13 MAJA 2026

          • Przez trzy dni nasi ósmoklasiści zmagali się z egzaminami. Odświętnie wystrojeni walczyli o dobre wyniki z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Jak im poszło dowiemy się dokładnie 3 lipca, ale już wiemy, że podeszli do egzaminów bardzo poważnie i starali się napisać jak najlepiej.

            Życzymy Wam, aby wyniki były lepsze niż się spodziewacie.

          • 3 MAJA - SZKOLNA AKADEMIA

          • 3 maja to wyjątkowa data w historii Polski – dzień, w którym wspominamy uchwalenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji. Z tej okazji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bejscach odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

            Udział uczniów w obchodach to wyraz szacunku dla historii i tych, którzy przez wieki walczyli o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny. To właśnie po to dziś przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość wartości, które pozwalały Polakom przetrwać najtrudniejsze czasy.

            Przypominamy o tych, którzy żyli i działali na rzecz naszej ojczyzny – ich postawy i oddanie niech będą dla nas wzorem do naśladowania.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie pięknej i wzruszającej akademii.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu z uroczystości.

          • ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

          • Dnia 29 kwietnia 2026r. w Komendzie Państwowej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej odbył się finał  powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM", którego celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży ochrony przeciwpożarowej.

            Do rywalizacji przystąpiło 11 uczestników – zwycięzców z eliminacji gminnych z terenu powiatu kazimierskiego. Turniej przebiegał w trzech kategoriach wiekowych:

            szkoły podstawowe (klasy I-IV),

            szkoła podstawowe (klasy V-VIII),

            szkoły ponadpodstawowe.

            Naszą szkołę reprezentowała Alicja Stańczak uczennica kl. VIII. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom! Wasza wiedza, zaangażowanie i pasja do tematyki pożarniczej zasługują na ogromne brawa.

          • VII Wojewódzki Konkursu FOCUS ON THE USA

          • Dn. 28.04.2026r. w Publicznej Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Zbludowicach odbył się finał VII Wojewódzkiego Konkursu FOCUS ON THE USA. Konkurs był realizowany w trzech etapach, a jego temat przewodni brzmiał: 250th Anniversary of the United States (1776–2026) - 250 Years of Freedom, Democracy and Innovations” (“250 lat Stanów Zjednoczonych - 250 lat wolności, demokracji i innowacji”). Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII: Dominika Czesak, Klaudia Wielgus i Amelia Wójcik.