Powiatowe eliminacje turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.
15 maja 2026 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej odbył się finał powiatowy turnieju BRD. Wzięło w nim udział 8 szkół z terenu powiatu kazimierskiego. Rywalizowano w dwóch kategoriach. Grupa 1. rocznik 2014 i młodsi tu naszą szkołę reprezentowali: Kamil Grzesik, Miłosz Jagielnik, Zuzanna Kłos i Zuzanna Piłat oraz gr. 2. - starsza: Jan Marzec, Maja Idzik i Nikola Sibielska. Opiekunem drużyn była p. Bernadeta Zajchowska. Uczestnicy najpierw rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, a następnie pokonywali sprawnościowy tor przeszkód. W wyniku rozegranych konkurencji III miejsce zdobyła reprezentacja gr. młodszej naszej szkoły , na miejscu VI sklasyfikowana grupa starsza. Emocji nie zabrakło w klasyfikacji indywidualnej, gdzie główną nagrodą za wygranie turnieju był rower. W grupie 1 zwyciężył Kamil Grzesik uczeń naszej szkoły, który otrzymał rower od przedstawicieli sponsora firmy Global System sp. z o.o. s.k. Każdy uczestnik otrzymał sportowe gadżety i akcesoria rowerowe, które wręczali zastępca burmistrza pan Łukasz Maderak oraz pan Burmistrz Sławomir Kowalczyk. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wójta gminy Bejsce pana Edwarda Krupy za ufundowane dla naszej reprezentacji gadżety i akcesoria rowerowe. DZIĘKUJEMY!!!
Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.