W sobotę 15 marca 2025 r. grupa harcerzy z naszej szkoły uczestniczyła w rajdzie pieszym na trasie Wełecz - Grochowiska. Celem rajdu było uczczenie 162. rocznicy bitwy pod Grochowiskami - największej bitwy Powstania Styczniowego w regionie. Harcerze po przebyciu sześciokilometrowej trasy dotarli do celu, gdzie czekała na nich gorąca grochówka. Następnie wzięli udział w uroczystościach upamiętniających to wydarzenie składając znicz na znak pamięci i szacunku dla bohaterów tamtych dni. Po uroczystości pełni wrażeń, z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domów, niosąc w sercach ducha historii i wspólnej przygody.
Aktualności
RAJD ,,SZLAKIEM POWSTANIA STYCZNIOWEGO" GROCHOWISKA 2025
- 13
"JAŚ I MAŁGOSIA"
13 marca przedszkolaki i klasa 0 pojechały do Kazimierskiego Ośrodka Kultury na sztukę teatralną pt. "Jaś i Małgosia".
5
Pokaz chemiczny "Zaelektryzowani"
- 11
Zbiórka harcerska
W piątek 28.02.2025r. odbyła się kolejna zbiórka harcerska, na której przypomniano dwa ważne wydarzenia: Dzień Myśli Braterskiej, oraz upamiętniono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przypomniano najważniejsze informacje dotyczące tych Świąt. Na zbiórce harcerze śpiewali pieśni harcerski i patriotyczne oraz grali w gry i zabawy harcerskie.
5
ŚNIEŻKA
Wiedźma nie mogąc znieść urody swojej pasierbicy, postanowiła pozbyć się jej.
-I co dalej?
-Dalej dobro zwycięża zło.
I to właśnie mogli zobaczyć uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki wyjeżdżając na spektakl teatralny do Kazimierskiego Ośrodka Kultury 18 lutego 2025r.
4
DZIEŃ KOTA W KLASIE PIERWSZEJ
Dzień 17 lutego to Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej zaprosili do klasy Panią Kamilę Percik, która pracuje jako lekarz weterynarii w Przychodni Weterynaryjnej ,,Wojas” w Odonowie oraz w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Kazimierzy Wielkiej. Dzieci wysłuchały ciekawostek na temat kotów, zadawały pytania i opowiadały o swoich kotkach. Na koniec pierwszoklasiści wykonali grupowe prace przedstawiające koty.
3
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
14. lutego przedszkolaki i dzieci z klasy 0 gościły swoje babcie i dziadziusiów. W programie artystycznym były wiersze, piosenki oraz tańce. Uroczystość zakończyła się wspólnymi zabawami, wręczeniem upominków oraz poczęstunkiem.
4
BAL KARNAWAŁOWY
- 36
SZKOLNY KLUB EKOLOGICZNY
W ramach Szkolnego Klubu Ekologicznego dzieci zawiesiły obok szkoły karmniki i wsypały do nich pokarm dla ptaków. Ptaszki przybywajcie, niczego wam u nas nie braknie!
Karmniki otrzymaliśmy jako wyróżnienie w programie Planeta Energii.
8
33 FINAŁ WOŚP
Podczas 33. Finału WOŚP wolontariusze Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bejscach zebrali łączną kwotę 9595,23 zł. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku serdecznie dziękujemy.
16. stycznia wolontariusze zorganizowali loterię fantową, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, dziękujemy również KGW Morawiany za przygotowanie słodkości, z których dochód zasilił puszki naszych wolontariuszy.
Wszyscy razem po raz kolejny stworzyliśmy Najpiękniejszą Orkiestrę Świata budującą naszą solidarność i przyjaźń.
1
DLA BABCI I DZIADKA
Uczniowie klasy pierwszej postanowili zdobyć wiedzę dotyczącą pieczenia i dekorowania pierników. Zajęcia były wspaniałą zabawą, a każde dziecko pracowało z wielkim zaangażowaniem, ponieważ pierniczki były prezentem dla Babci i Dziadka z okazji Ich Święta
Wycieczka kl. VI-VIII do Krakowa
W piątek przed feriami zimowymi uczniowie klas VI – VIII wraz z opiekunami wyruszyli na długo wyczekiwany wyjazd do Krakowa.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru na wzgórze wawelskie, które wraz Zamkiem Królewskim zrobiły na nas duże wrażenie. To niezwykłe miejsce jest symbolem narodowym, tu swoją siedzibę mieli władcy Polski, tutaj kształtowała się historia naszego kraju. Wawel jest jednym z najbardziej znanych zabytków w naszej ojczyźnie i prawdziwym symbolem Krakowa. Położony nad Wisłą od lat niezmiennie przyciąga tłumy turystów i pozostaje niezrównanym pomnikiem naszej historii. Na Wawelu zwiedziliśmy zbrojownię, królewski skarbiec, reprezentacyjne komnaty, a także muzeum zawierające bezcenne dla polskiej historii i kultury eksponaty.
Po lekcji historii na Wawelu udaliśmy się do Multikina na film pt. „Mufasa: Król Lew” gdzie poznaliśmy historię dzieciństwa i młodości charyzmatycznego ojca Simby z kultowej animacji Disneya sprzed 30 lat. To była opowieść o dorastaniu, znajdowaniu własnego ,,stada” i celu w życiu, ale także o relacjach rodzinnych, utwierdziła nas w przekonaniu, że świat nie jest czarno – biały.
Wycieczka była super, tym bardziej, że w perspektywie mieliśmy ferie zimowe.
19
WIGILIA W NASZEJ SZKOLE
- 7
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Bejsc!
Naczelniczka ZHP odebrała na Słowacji wyjątkowy płomień, który w międzynarodowej skautowej sztafecie niesie przesłanie pokoju i braterstwa. Betlejemskie Światło Pokoju wyruszyło w Polskę, trafiając do lokalnych społeczności! Jest symbolem nadziei i żywym wcieleniem hasła „Kochaj czynem”, zachęcającym do bezinteresownego działania na rzecz drugiego człowieka. Niech ten płomień będzie dla nas wszystkich inspiracją do szerzenia harcerskiej iskry braterstwa w codziennych, drobnych gestach!
Delegacja harcerzy z naszej szkoły przekazała Światełko Pokoju Panu Wójtowi Edwardowi Krupie, mieszkańcom DPS w Bejscach wraz z własnoręcznie wykonanymi prezentami oraz Księdzu Łukaszowi Bielatowi.
7
Warsztaty świąteczne w przedszkolu i w zerówce
17 grudnia dzieci z pomocą wychowawczyń wykonały przepiękne stroiki. Rozwinęły swoje umiejętności manualne oraz poszerzyły swoją wiedzę na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Dzień zakończył się śpiewaniem kolęd.
6
Odwiedziny Mikołaja w naszej szkole
W dniu 6. grudnia 2024 r. dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego i klas I - VIII odwiedził Święty Mikołaj przynosząc prezenty, które wszystkim dzieciom dały wiele uśmiechu i radości. Społeczność szkolna dziękuje Wójtowi Gminy Bejsce Panu Edwardowi Krupie za przekazanie paczek od Świętego Mikołaja, a przedszkolaki za dodatkowy prezent w postaci zabawek.
23
Wycieczka do fabryki bombek i kina
Uczniowie klasy 4 i 5 wybrali się 5 grudnia na wycieczkę do fabryki bombek choinkowych „Szklana Gwiazda” w Brzesku oraz do kina na film animowany "Vaiana 2".
Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się ręcznie, a także zapoznanie dzieci z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie fabryki obejmowało cały proces wytwórczy, począwszy od szklanej rurki do uzyskania ręcznie malowanych, pięknie zdobionych bombek, jakie można zakupić w sklepach. Na koniec zwiedzania przygotowano dla wszystkich dzieci warsztaty z samodzielnego malowania bombek. Każde dziecko mogło pomalować bombkę i ozdobić ją wybranymi dowolnie produktami ozdobnymi według własnego pomysłu. Wszystkie bombki były suszone i pakowane w specjalne pudełko, po to, aby każde dziecko mogło je ze sobą zabrać na pamiątkę.
Następnie udaliśmy się do kina na film "Vaiana 2".
Dzieci wróciły do domów zadowolone i pełne niezapomnianych wrażeń. Wizyta w takich miejscach niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta na pewno będą wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będą ich piękne, ręcznie zdobione kolorowe bombki. To była udana wycieczka!
33
Wspaniały dzień w przedszkolu i zerówce
2 grudnia 2024 r. dzieci z przedszkola i z zerówki spędziły wspaniały dzień w Bawialni "Pod Parasolem". Zawitał też do nich Mikołaj z prezentami oraz złośliwy Grinch, który tym razem nie zepsuł dzieciom zabawy.
3
Andrzejki w szkole - 29.11.2024 r.
- 127
Andrzejki w przedszkolu - 28.11.2024 r.
- 17
Archiwum Aktualności