Aktualności

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

          • Za nami kolejny rok pełen nauki, wyzwań, sukcesów i niezapomnianych chwil. Uroczyste zakończenie roku szkolnego było okazją do podsumowania wspólnie spędzonych miesięcy, podziękowania za wysiłek włożony w codzienną pracę oraz nagrodzenia uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, sporcie i konkursach.

            Szczególny charakter miało pożegnanie uczniów klasy ósmej, którzy zakończyli ważny etap swojej edukacyjnej drogi. Wzruszającym momentem uroczystości był pięknie i dostojnie wykonany polonez – pełen elegancji, klasy i emocji. Był on symbolicznym zwieńczeniem lat spędzonych w naszej szkole oraz początkiem nowego rozdziału w życiu absolwentów. Taniec zachwycił publiczność, a młodzi tancerze udowodnili, że potrafią połączyć tradycję z klasą i wdziękiem. Występ został nagrodzony gromkimi brawami i wywołał wiele wzruszeń.

            Nie zabrakło również chwil pełnych uśmiechu i serdeczności. Uczniowie przygotowali wyjątkową galę, podczas której wręczyli symboliczne „Oskary” nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Był to pełen humoru, ale przede wszystkim niezwykle ciepły gest, wyrażający wdzięczność za codzienną życzliwość, cierpliwość, wsparcie i zaangażowanie wszystkich osób, które przez lata towarzyszyły im w szkolnej drodze. Ten piękny gest, który pokazał, jak ważne są relacje budowane przez lata wspólnej pracy i nauki.

            Dziękujemy naszym Absolwentom za wspólnie spędzone lata, za piękne wspomnienia i za to, że tworzyli historię naszej szkoły. Życzymy Wam odwagi w realizowaniu marzeń, wiary we własne możliwości oraz wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacji i życia. Niech każdy kolejny krok prowadzi Was do spełnienia marzeń, a wspomnienia ze szkolnych lat pozostaną z Wami na zawsze. Zawsze będziecie częścią naszej szkolnej społeczności.

            Tegoroczna uroczystość na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich zaproszonych gości. Przed nami czas zasłużonego odpoczynku. Życzymy wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych chwil wakacji. Niech będą okazją do regeneracji sił, rozwijania pasji i nabierania energii przed kolejnym rokiem szkolnym.

            Do zobaczenia we wrześniu!

            Polonez w wykonaniu uczniów klasy VIII

          • ZIELONA SZKOŁA

          • W dniach 15-19 czerwca 2026 r. uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami wybrali się na zieloną szkołę w Góry Stołowe. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku. Drugi dzień górskiej wyprawy rozpoczęliśmy od wejścia na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych 919 m n.p.m. W trakcie wspinaczki zobaczyliśmy kolejne skały o nietypowych kształtach, m.in. „Kwokę’, „Małpoluda”, „Wielbłąda” i wiele innych. Wędrówka nie była łatwa, ale wszyscy uczestnicy górskiej eskapady dotarli na szczyt, aby podziwiać niezwykłe krajobrazy i zakupić u górali wyśmienite sery. Tego dnia udaliśmy się również na spacer po miasteczku uzdrowiskowym Kudowa Zdrój, następnie zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek.

            Trzeciego dnia pojechaliśmy do Rezerwatu Błędne Skały gdzie „przeciskaliśmy” się przez fascynujący, naturalny labirynt skalny położony w Parku Narodowym Gór Stołowych w Sudetach Środkowych, na wysokości 853 m n.p.m. Słyną one z unikatowych formacji z piaskowca o wysokości do kilkunastu metrów, wąskich szczelin oraz korytarzy, tworzących niesamowite "skalne miasto". Kolejnym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, następnie przejazd do Wambierzyc do Sanktuarium Maryjnego wraz z ruchomą szopką.

            Czwartego dnia pojechaliśmy do Czech do regionu Dolni Morava. Przeszliśmy przez najdłuższy most wiszący na świecie zawieszony 95 metrów nad głęboką górską doliną. Po 721-metrowej kładce przeszliśmy z jednego grzbietu górskiego na drugi. Wejście na nią wymaga dużo odwagi, jednak gwarantuje niezapomniane wrażenia.

            Ostatniego dnia naszej wycieczki zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką oraz starówkę.

            Wyjazd na zieloną szkołę dostarczył wszystkim uczestnikom wielu wrażeń. Oprócz walorów edukacyjnych miał duży wpływ na rozwój fizyczny dzieci. Pobyt w górach pozwolił również na lepsze zapoznanie się z przyrodą czy geografią górskiego terenu. Poza tym wyjazd na wycieczkę to także doskonała lekcja samodzielności i sprawdzania własnych umiejętności.

          • WYCIECZKA DO KRAKOWA KLAS I-III

          • W dniu 09.06.2026r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.
            Celem wycieczki było zapoznanie z historią, legendami oraz wybranymi zabytkami Krakowa, kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego, a także integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskich.

            Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się na Wawel. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Katedry Wawelskiej. Ogromne emocje wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta, który jest jednym z najważniejszych symboli narodowych. Groby Królów Polskich i Wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze to następny punkt zwiedzania. Następnie udaliśmy się pod rzeźbę smoka wawelskiego, który jest jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa. Kryjówką tej mitycznej postaci była jaskinia zwana Smoczą Jamą znajdująca się u podnóża krakowskiego wzgórza wawelskiego. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały legendy związanej ze smokiem. Zwieńczeniem zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu było podziwianie jego przepięknego dziedzińca. Potem udaliśmy się na Rynek . Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa, są Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza. Następnie udaliśmy się na obiad. Ostatnim punktem programu był rejs statkiem po Wiśle. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy Kraków, który odcisnął w naszych sercach swój ślad. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą go ponownie. Zakupione pamiątki i zdjęcia będą nam przypominać Gród Kraka.

          • "NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ"

          • Konkurs plastyczny „Nie pal przy mnie, proszę” – rozstrzygnięty!

            Uczniowie klas I -  III wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce antynikotynowej, realizowanym w ramach programu profilaktycznego „Nie pal przy mnie, proszę”.

            Celem wydarzenia było promowanie zdrowego stylu życia oraz zwiększenie świadomości dzieci na temat szkodliwości palenia tytoniu i biernego narażenia na dym papierosowy. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 08.06.2026r.

            Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, zaangażowaniem i wrażliwością na poruszaną tematykę. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i pomysłowe!

            Laureaci konkursu:

            I miejsce – Liliana Karbowniak kl.I

            II miejsce –  Zuzanna Balicka kl.II

            III miejsce –  Szymon Jachna  kl. I

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

            Dziękujemy za aktywny udział i życzymy dalszych sukcesów!

          • Pierwsza lekcja fizyki w klasie 3

          • Dzisiaj na lekcji gościliśmy pana dyrektora Piotra Obrempalskiego, który w ciekawy sposób pokazał nam fascynujące zjawiska związane z prawem Archimedesa, konwekcją cieplną, ciśnieniempodciśnieniem. Nie bardzo zrozumieliśmy te pojęcia, ale  wykonywane doświadczenia dostarczyły nam wielu emocji i zachęciły do dalszego odkrywania tajemnic świata fizyki. Dziękujemy panu dyrektorowi i zapraszamy do nas ponownie

          • "WIOSKI BEZ TROSKI"

          • 3 czerwca 2026 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bejscach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczestnikom konkursu „Wioski bez troski”. Dyplomy wręczył Pan Adam Stoksik, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Kielcach, promując bezpieczną pracę i zabawę w gospodarstwie rolniczym.

          • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

          • 2 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Policjantem. Pogadanka dotyczyła bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji i zmiany w przepisach ruchu drogowego na temat obowiązku zakładania kasku podczas jazdy na rowerze i hulajnodze przez osoby do 16. roku życia.

          • DZIEŃ DZIECKA

          • 1. czerwca to wyjatkowy dzień - DZIEŃ DZIECKA. Nasi uczniowie spędzili ten dzień inaczej, nie w ławkach szkolnych. Najpierw był "Pokaz Talentów", a następnie tor przeszkód dla klas 4-6 oraz dla klas młodszych. Klasy 7 i 8 rozegrały mecze koszykówki i siatkówki z uczniami z Samorządowej Szkoły Podstawowej z Dobiesławic. Popularnością cieszyło się malowanie twarzy i tatuaże. Na wszystkich czekał również pyszny poczęstunek i lody. Dziękujemy Wójtowi Gminy Bejsce Panu Edwardowi Krupie za finansową pomoc. Mamy nadzieję, że uczniowie miło spędzili ten dzień w szkole.

          • Konkurs „Artystycznie o uzależnieniach”

          • Dnia 28 maja 2026 roku w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Bejscach odbyło się uroczyste wręczenie nagród  Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Artystycznie o uzależnieniach”. Konkurs ten został zorganizowany w ramach realizacji programu profilaktycznego.

            Głównym celem inicjatywy było przeciwdziałanie uzależnieniom od substancji psychoaktywnych, komputera, Internetu, telefonu wśród dzieci i młodzieży, a także promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia bez nałogów. Zadaniem uczestników (uczniów szkół podstawowych) było samodzielne wykonanie plakatu profilaktycznego.

            Aby zapewnić pełen obiektywizm oraz profesjonalną ocenę artystyczną, do komisji konkursowej zostały zaproszone niezależne ekspertki z zewnątrz – byłe, doświadczone nauczycielki plastyki i techniki Pani Kazimiera Lis oraz Pani Marzena Baran.

            Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ wszystkie zgłoszone prace (62)  reprezentowały wysoki poziom. Podczas oceny  szczególny nacisk położono na: Pomysłowość i oryginalność w przedstawieniu problemu uzależnień. Czytelność profilaktycznego przekazu. Estetykę wykonania oraz samodzielność zastosowanych technik plastycznych i technicznych.

            Podczas uroczystości zaproszeni goście, nauczyciele oraz laureaci mieli okazję podziwiać nagrodzone prace, które cechowały się ogromną kreatywnością, poruszającym przekazem oraz wysoką estetyką wykonania. Przedstawiciele organizatorów wręczyli laureatom dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane ze środków przeznaczonych na profilaktykę uzależnień przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bejscach.

            🏆 Laureaci konkursu Grupa wiekowa 0 - III

            I Miejsce: Tobiasz Maj – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Dobiesławicach,

            II Miejsce: Wiktor Szuba – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bejscach,

            III Miejsce: Szymon Jachna – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bejscach

            Wyróżnienia:

            • Karolina Bysiec - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bejscach,
            • Jakub Uszko - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Dobiesławicach,
            • Lilianna Karbowniak -  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bejscach

            🏆 Laureaci konkursu Grupa wiekowa IV- VIII

            I Miejsce: Martyna Morwaska – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Dobiesławicach,

            II Miejsce: Kamila WIsniewski – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Dobiesławicach,

                    Maja Stalmach - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Dobiesławicach,

            III Miejsce: Patrycja Haruza  – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Dobiesławicach

            Wyróżnienie

            • Antonina Sroka - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bejscach,

            🤝 Podziękowania

            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Bejsce Panu Edwardowi Krupie, Pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bejscach,  dyrektorom szkół za umożliwienie przeprowadzenia konkursu oraz za wspaniałe nagrody. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań Kazimiery Lis oraz Marzeny Baran, które podjęły się pracy w komisji konkursowej.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu oraz dojrzałego podejścia do tak trudnego i ważnego tematu.

          • DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO

          • Dzień Bociana Białego to polskie święto ekologiczne obchodzone corocznie 31 maja. Szkolny Klub Ekologiczny zorganizował takie święto u nas. Były informacje o bocianach i prace techniczne. Na koniec te piękne ptaki pojawiły się przed budynkiem szkoły.

          • BEZPIECZEŃSTWO w RUCHU DROGOWYM

          • Powiatowe eliminacje turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

            15 maja 2026 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej odbył się finał powiatowy turnieju BRD. Wzięło w nim udział 8 szkół z terenu powiatu kazimierskiego. Rywalizowano w dwóch kategoriach. Grupa 1. rocznik 2014 i młodsi tu naszą szkołę reprezentowali: Kamil Grzesik, Miłosz Jagielnik, Zuzanna Kłos i Zuzanna Piłat oraz gr. 2. - starsza: Jan Marzec, Maja Idzik i Nikola Sibielska. Opiekunem drużyn była p. Bernadeta Zajchowska. Uczestnicy najpierw rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, a następnie pokonywali sprawnościowy tor przeszkód. W wyniku rozegranych konkurencji III miejsce zdobyła reprezentacja gr. młodszej naszej szkoły , na miejscu VI sklasyfikowana grupa starsza. Emocji nie zabrakło w klasyfikacji indywidualnej, gdzie główną nagrodą za wygranie turnieju był rower. W grupie 1 zwyciężył Kamil Grzesik uczeń naszej szkoły, który otrzymał rower od przedstawicieli sponsora firmy Global System sp. z o.o. s.k. Każdy uczestnik otrzymał sportowe gadżety i akcesoria rowerowe, które wręczali zastępca burmistrza pan Łukasz Maderak oraz pan Burmistrz Sławomir Kowalczyk. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wójta gminy Bejsce pana Edwarda Krupy za ufundowane dla naszej reprezentacji gadżety i akcesoria rowerowe. DZIĘKUJEMY!!!

            Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 11 - 13 MAJA 2026

          • Przez trzy dni nasi ósmoklasiści zmagali się z egzaminami. Odświętnie wystrojeni walczyli o dobre wyniki z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Jak im poszło dowiemy się dokładnie 3 lipca, ale już wiemy, że podeszli do egzaminów bardzo poważnie i starali się napisać jak najlepiej.

            Życzymy Wam, aby wyniki były lepsze niż się spodziewacie.

          • 3 MAJA - SZKOLNA AKADEMIA

          • 3 maja to wyjątkowa data w historii Polski – dzień, w którym wspominamy uchwalenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji. Z tej okazji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bejscach odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

            Udział uczniów w obchodach to wyraz szacunku dla historii i tych, którzy przez wieki walczyli o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny. To właśnie po to dziś przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość wartości, które pozwalały Polakom przetrwać najtrudniejsze czasy.

            Przypominamy o tych, którzy żyli i działali na rzecz naszej ojczyzny – ich postawy i oddanie niech będą dla nas wzorem do naśladowania.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie pięknej i wzruszającej akademii.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu z uroczystości.

          • ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

          • Dnia 29 kwietnia 2026r. w Komendzie Państwowej Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej odbył się finał  powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM", którego celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży ochrony przeciwpożarowej.

            Do rywalizacji przystąpiło 11 uczestników – zwycięzców z eliminacji gminnych z terenu powiatu kazimierskiego. Turniej przebiegał w trzech kategoriach wiekowych:

            szkoły podstawowe (klasy I-IV),

            szkoła podstawowe (klasy V-VIII),

            szkoły ponadpodstawowe.

            Naszą szkołę reprezentowała Alicja Stańczak uczennica kl. VIII. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom! Wasza wiedza, zaangażowanie i pasja do tematyki pożarniczej zasługują na ogromne brawa.

          • VII Wojewódzki Konkursu FOCUS ON THE USA

          • Dn. 28.04.2026r. w Publicznej Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Zbludowicach odbył się finał VII Wojewódzkiego Konkursu FOCUS ON THE USA. Konkurs był realizowany w trzech etapach, a jego temat przewodni brzmiał: 250th Anniversary of the United States (1776–2026) - 250 Years of Freedom, Democracy and Innovations” (“250 lat Stanów Zjednoczonych - 250 lat wolności, demokracji i innowacji”). Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII: Dominika Czesak, Klaudia Wielgus i Amelia Wójcik.

          • DWORZEC KOLEJOWY W KIELCACH - MA IMIĘ NASZEGO PATRONA

          • Dnia 27.04.2026r.odbyła się uroczystość nadania imienia generała dywizji Franciszka Kamińskiego dworcowi kolejowemu w Kielcach. W uroczystości tej miał zaszczyt uczestniczyć Poczet Sztandarowy z naszej szkoły wraz z opiekunem Renatą Stankiewicz i dyrektorem szkoły Jolantą Anielską oraz przedstawicielami władz samorządowych naszej gminy w osobach Wójta Gminy Bejsce Edwarda Krupy oraz Przewodniczącego Rady Gminy Bejsce Stanisława Marca. Uroczystość miała oficjalny, państwowy charakter i zgromadziła przedstawicieli rządu, samorządu oraz środowisk kombatanckich, a także rodzinę dowódcy Batalionów Chłopskich. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz centralnych i regionalnych, parlamentarzyści, reprezentanci Polskich Kolei Państwowych, wojska oraz organizacji kombatanckich. Obecna była także córka generała, Zofia Kamińska, która od lat angażuje się w upamiętnianie dorobku swojego ojca, przekazując archiwalia i uczestnicząc w uroczystościach historycznych.

            Jednym z głównych punktów ceremonii było odsłonięcie oraz poświęcenie tablicy upamiętniającej patrona dworca. Wicepremier i Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie postaci generała oraz kontekstu historycznego, w jakim działał. Udział Pocztu Sztandarowego naszej szkoły w uroczystości nadania imienia dworcowi kolejowemu w Kielcach miał przede wszystkim znaczenie symboliczne, wychowawcze i reprezentacyjne, ale również upamiętniające postać patrona naszej szkoły gen. Franciszka Kamińskiego.

            W imieniu społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bejscach, pragniemy serdecznie podziękować Panu Wójtowi Gminy Bejsce za zorganizowanie wyjazdu Pocztu Sztandarowego do Kielc, ponieważ dzięki Pana zaangażowaniu oraz wsparciu możliwy był nasz udział w tym ważnym i podniosłym wydarzeniu, które miało istotne znaczenie dla naszej szkoły.