Aktualności

          • NOCOWANIE W SZKOLE

          • Z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja Harcerze z 43 Buskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. gen. Franciszka Kamińskiego spotkali się w szkole, aby wspólnie przygotować biało-czerwone kotyliony, które później trafią do społeczności szkolnej. Po zakończeniu części plastycznej odbyły się gry i zabawy integracyjne w sali gimnastycznej, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Noc spędzona razem w szkole była pełna śmiechu, integracji i harcerskiego ducha.

          • CZYSTE BEJSCE

          • W Dniu Ziemi 22 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji Sprzątania Świata. Sprzątanie Świata to nie tylko zbiórka odpadów, ale przede wszystkim edukacja i zmiana nawyków.

          • DZIEŃ ZIEMI

          • 22 kwietnia to największe ekologiczne święto świata. Już od wielu lat tradycją naszej szkoły jest sadzenie drzewa. W tym roku posadziliśmy jodłę.

          • DRUGOKLASIŚCI W KOSMOSIE

          • Ostatnio na zajęciach dowiedzieliśmy się, że w Układzie Słonecznym krąży wokół słońca osiem planet (razem z Ziemią). Nasze zainteresowanie kosmosem było tak wielkie, że postanowiliśmy zobaczyć to wszystko na własne oczy. I udało się!

          • KATYŃ 1940 - PAMIĘTAMY

          • 15. kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona pamięci ofiar zbrodni katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej.

            ,,Zapalmy znicze, my młodzi XXI  wieku, zapatrzeni w ekrany komputerów, smartfonów, śpieszący ku kolorowym mirażom dobrego bytu. Marzenia nasze krążą wokół wielkich domów, szybkich samochodów, bogatych ludzi skrytych za maskami modnych złudzeń. Stańmy w tym biegu! Zatrzymajmy się na chwilę! Tam, na nieludzkiej ziemi, kiedyś zabito: wiarę, nadzieję i miłość.

             Jednym strzałem w tył głowy... 

          • "WSZYSTKO, CO ROBIMY Z MIŁOŚCIĄ ..."

          • „Wszystko, co robimy z miłością, zostaje w sercach na zawsze”

            Chcielibyśmy serdeczne podziękować Sołectwu z Bejsc, Kołom Gospodyń Wiejskich z Morawianek, Uściszowic, Czyżowic, Królewic, Piotrkowic za aktywne włączenie się w akcję charytatywną. Dziękujemy również Pani Małgorzacie Pobiega, która corocznie wspomaga naszą zbiórkę. Państwa zaangażowanie, otwartość na potrzeby innych oraz chęć niesienia pomocy są niezwykle cenne i godne podziwu. Serdeczne podziękowania składamy Urzędowi Gminy w Bejscach za udostępnienie namiotu i ławek oraz Panom z Bejsc, którzy pomogli nam w rozłożeniu i sprzątnięciu stoiska.

            Dzięki wspólnemu wysiłkowi i okazanej życzliwości udało się osiągnąć cel, który przyniesie realne wsparcie potrzebującym. Państwa postawa jest pięknym przykładem solidarności i współpracy na rzecz lokalnej społeczności.

          • KONKURS ,,BEZPIECZEŃSTWA I TECHNIKI SAMOCHODOWEJ”

          • 27.03.2026r. dwoje uczniów klasy VIII z naszej szkoły brało udział w konkursie ,,BEZPIECZEŃSTWA I TECHNIKI SAMOCHODOWEJ” organizowanym w Zespole Szkół Zawodowych w Skalbmierzu. Konkurs przebiegał w dwóch etapach.    

            - W I etapie teoretycznym – uczniowie odpowiadali na 6 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz z rozpoznawania części samochodu i marek samochodów.

            - W II etapie praktycznym – uczniowie wykonali 3 zadania z zakresu obsługi codziennej samochodu.

            Nasi uczniowie poradzili sobie dobrze z wszystkimi zadaniami konkursowymi, wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, wiedzą ogólno - techniczną oraz umiejętnościami manualnymi.

          • IV GIEŁDA PRACY

          • 24.03 2026 r. uczniowie klasy VIII naszej szkoły wzięli udział w IV Giełdzie Pracy organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej, Powiatowy Urząd Pracy oraz Koordynatora Doradztwa Zawodowego. Patronat nad Giełdą Pracy objął Świętokrzyski Kurator Oświaty. Wydarzenie odbyło się w Hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego, a jego celem  było wsparcie młodzieży w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Podczas wydarzenia swoją ofertę zaprezentowały: szkoły ponadpodstawowe z naszego powiatu, Powiatowy Urząd Pracy w Kazimierzy Wielkiej, Komenda Powiatowa Policji, Państwowa Straż Pożarna, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju oraz Ochotnicze Hufce Pracy. Wydarzenie to było doskonałą okazją dla naszych uczniów do bezpośredniego zapoznania się z ofertą edukacyjną oraz możliwościami dalszego rozwoju zawodowego.

          • POWITANIE WIOSNY

          • W przeddzień kalendarzowej wiosny nasi uczniowie wybrali się na spacer z Marzanną, aby pożegnać odchodzącą zimę, a powitać wiosnę.

          • KONKURS RECYTATORSKI

          • 20 marca 2025 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów.

            Celem konkursu było:
            - propagowanie piękna poezji,
            - kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich,
            - rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci,
            - aktywizowanie miłośników poezji.

            W konkursie udział wzięli reprezentanci kl. I – III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

            Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
            I miejsce – Oliwia Buczek z kl. II
            II miejsce – Maja Niedziela z kl. I
            II miejsce – Wiktor Szuba z kl. II
            III miejsce – Liliana Karbowniak z kl. I

            Wyróżnienia :

            Zuzanna Pitek z kl. II

            Lena Kulesza z kl. III

            Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy  dyplomy za udział w konkursie.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, piękną recytację oraz wspólnie spędzony, pełen poezji dzień!

          • GRAMY w SIATKÓWKĘ !

          • 20 marca w naszej szkole odbyły się rozgrywki w mini piłkę siatkową klas VII-VIII z okazji pierwszego dnia wiosny. W rozgrywkach brała udział reprezentacja ze Szkoły Podstawowej
            z Dobiesławic kl. VII oraz dwa zespoły z naszej szkoły kl. VII i VIII. Formą rozgrywek był system ,, każdy z każdym’’. I miejsce wywalczyła nasza reprezentacja z klasy VIII,  III miejsce zajęła kl. VII naszej szkoły. Opiekunem drużyn była p. Bernadeta Zajchowska

            Wydarzenie miało na celu: podnoszenie sprawności fizycznej, promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, integracja środowiska uczniowskiego, rozwijanie umiejętności współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji.

            Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i sportową postawą. Wydarzenie z pewnością na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych

          • "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

          • 19.03.2026r. szóstka uczniów naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" -etap gminny, który odbył się w sali konferencyjnej UG w Bejscach. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej

            W dwóch kategoriach wiekowych: klasy I–IV oraz klasy V–VIII zmierzyli się uczniowie z ZSP w Bejscach i z SSP w Dobiesławicach .

            W starszej grupie wiekowej:

            I miejsce zajęła Alicja Stańczak  (i tym samym zakwalifikowała się do etapu powiatowego)

            II miejsce zajął Miłosz Jagielnik.

            W młodszej grupie wiekowej: 

            II miejsce zajął Wiktor Szuba.

            W turnieju udział wzięli także Gabriela Kurek, Lena Kulesza, Michał Wojciarczyk. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju. Opiekunem uczniów była Pani Anna Stoksik-Markuszewska.

          • SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "ŁAWKA"

          • Dnia 13.03.2026 roku uczniowie klas IV -VI z naszej szkoły, mieli okazję uczestniczyć w spektaklu profilaktycznym pt. „Ławka”.  Udział w spektaklu  miał na celu wsparcie realizacji szkolnego programu profilaktyczno-wychowawczego, rozwijać empatię i odpowiedzialność,a także pokazać uczniom, że w sytuacjach trudnych nie są pozostawieni sami sobie. W przystępny i bezpieczny dla dzieci sposób poruszone zostały istotne problemy wychowawcze i społeczne, z jakimi mierzą się współcześni uczniowie, m.in.:

            • hejt i cyberprzemoc,
            • uzależnienie od gier komputerowych oraz napojów energetycznych,
            • presję rówieśniczą i potrzebę akceptacji,
            • trudne relacje rodzinne,
            • znaczenie rozmowy oraz rolę pedagoga szkolnego i osób dorosłych jako wsparcia.

            Dzięki sfinansowaniu w całości spektaklu przez GOPS w Bejscach, uczniowie wzięli w nim udział bezpłatnie. Dziękujemy!

          • "BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARSTWIE"

          • 16.03.2026r. dzieci z przedszkola i klasy „0” uczestniczyły w szkoleniu p.t. „Bezpieczeństwo w gospodarstwie”. Szkolenie przeprowadziły pracownice KRUS. Dzieci obejrzały bajkę „Rodzina Porażków” o niebezpieczeństwach czyhających w gospodarstwie rolnym w różnych porach roku oraz zobaczyły mapę bezpiecznego gospodarstwa. Rozwiązywały także zagadki o zwierzątkach gospodarskich. Na koniec każde dziecko otrzymało kolorowankę związaną z tematyką szkolenia.

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • 02.03.2026r. dzieci z kl. „0” zostały pasowane na czytelników biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka opowiedziała o zasadach korzystania z biblioteki oraz zapoznała dzieci z prośbami książki. Mali czytelnicy złożyli ślubowanie, a następnie zostali pasowani poprzez dotknięcie ramienia dużą książką. Na koniec wszyscy wypożyczyli pierwszą książkę, którą przeczytają im rodzice, a dzieci wykonają ilustrację w swoich zeszytach lektur. Na pamiątkę pasowania każde dziecko otrzymało dyplom.

          • „Depresja – Rozumiem – Wspieram”

          • 23 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją – „Depresja – Rozumiem – Wspieram”

            Wydarzenie to miało na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego. Na korytarzu pojawiła się tablica informacyjna, z której uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie są najczęstsze objawy depresji oraz jak rozmawiać z osobą chorą na depresję, a także poznać fakty i mity na jej temat. Do kogo można zwrócić się o pomoc. Uczniowie przygotowywali również gazetki tematyczne w swoich klasach podczas lekcji wychowawczych, odbywały się w tym czasie pogadanki związane z tematem depresji. Po zajęciach uczniowie wypełniali również ankietę na temat faktów i mitów dotyczących depresji zwiększając tym samym swoja świadomość. W klasach starszych grali również w grę edukacyjną „Wspieramy” - uczymy się jak być dla siebie nawzajem.

            W klasach I-III odbyły się gry i zabawy sportowe, rozładowujące emocje, uczące współpracy i gry „fair play”. Na zakończenie dzieci pogratulowały sobie nawzajem oraz podziękowały za wspólna zabawę.

            Uczniowie klasy III wspólnie z wychowawczynią piekli ciasteczka „na poprawę humoru”, którymi częstowali rówieśników i pracowników szkoły.

          • RAJD "ZMARZLACZEK"

          • 20 lutego harcerze z 43 Buskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. gen. Franciszka Kamińskiego ze Szkoły Podstawowej w Bejscach wzięli udział w Rajdzie Zimowym ,,Zmarzlaczek”. W rajdzie wzięło udział 240 zuchów, harcerzy i wędrowników z całego Hufca ZHP Busko-Zdrój, po to aby w ten sposób uczcić 100. rocznicę Dnia Myśli Braterskiej. Było aktywnie, emocjonująco i w duchu harcerskich wartości.

          • CYRK "SZOK"

          • 16 lutego zawitał do naszej szkoły cyrk "Szok". Były akrobacje, klaun, występy na dziwnym rowerze oraz miś. Uczniowie byli bardzo chętni do udziału w występie cyrkowym, a niektórym szczęśliwcom udało się zaprezentować lub asystować przy cyrkowych sztuczkach.

          • "KOPCIUSZEK"

          • W ramach kółka teatralnego klasa V przygotowała uwspółcześnioną wersję "Kopciuszka". Młodzi aktorzy mieli okazję zaprezentować się przed swoimi kolegami i zagrali świetnie. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy zadbali o stroje swoich dzieci.